Červen 2011

Jak se dnes vypořádat se stresem?

30. června 2011 v 15:48 | Alena |  Rady a tipyV dnešní době to stresem doslova čpí. Jistě,na toto téma bylo už spousty a spousty článků v různých časopisech,dokonce jsou o tom už i televizní pořady. Jenže né každý recept na stres,který vidíme,či slyšíme je zrovna pro naše ouška ten pravý. A tak se snažíme jen napodobovat to,co by společnost vyžadovala.
Ale né každého baví chodit na ryby a nebo sedět u počítače. Někdo rád chodí nakupovat a odpočine si tím daleko více,než-li spánkem. A to nemusí kupovat ani nic drahého,ale někdy malá maličkost pro Vašeho bližního je více,než třeba dárkový poukaz na dovolenou do Thajska. A proč by někomu nemohl vyhovovat třeba sport? Jenže se nemusíte přeci za každou cenu strhat hned při první rozcvičce a tím se i odradit od dalšího pokračování. Aby Váš odpočinek měl cenu,musíte se na něho soustředit a né ho chtít mít co nejrychlejí za sebou jenom proto,že za 2 hodiny musítě dojet pro dcerku do školky a ještě nemáte ani vyžehleno. Někdy je hold potřeba vypnout,abychom se nezbláznili. Lidé,kteří pracují ve fabrikách u pásových strojů sice nemají zrovna moc vysoký plat,ale přece jenom se u jejich práce nemusí až tak tolik přemýšlet. Dá se u ní v celku i odpočívat a přemýšlet.
Ovšem lidé,kteří pracují například s počítačem nebo jsou podnikatelé a nebo ředitelé jakékoliv fyrmy to mají už na jiné sféře. Třeba takoví učitelé pracují v podstatě ve dne i v noci. Ano,někteří mohou říct,že mají přeci prázdniny,ale i to je málo na zotavení. A plat také nemají zrovna převratný. Podnikatelé,ředitelé. Ti to mají složité už jen proto,že okolo mají spousty zaměstnanců. A to doopravdy není žádná sranda už jen proto,že jen málokterý šéf je svými zaměstnanci milován.
Dnes si všichni myslí,že jsou na tom špatně a že nemohou s výplatou vyjít,ale zkuste se na to podívat i z druhé stránky. Jsou určitě okolo Vás i lidé,kteří jsou na tom daleko hůř. Ale třeba o tom jenom nemluvěj a dělaj vše proto,aby to bylo lepší. A lepší,to neznamená být bohatší a mít přepychovější byt a dary. Lepší znamená být víc vnímavější k okolí. Mít radosti z maličkostí všedního života. Když Vám děti dají vlastnoručně natrhanou a uvázanou kytičku ze sedmikrásek,když Vás partner pohladí,když Vy uděláte radost někomu jinému třeba už jen krásným pozdravem s širokým úsměvem. Už jen z toho by jste měli mít radost,kterou si užívejte a také jí rozdávejte dál. Díky těmto radostem jsme schopní život přežít a hlavně i prožít na plno.
Takže nejlepší lék na stres?

Užívejte a dávejte.