Basethaund (Basset Hound)

1. července 2011 v 20:58 | Alena - převzato |  Plemena psů
I když je poměrně klidný a se sklonem k lenosti, je to velmi schopný lovecký pes. Je překvapivě mrštný a energický a může být použit pro vyhánění králíků, zajíců a bažantů z hustého podrostu.

Výška
33 - 38 cm

Historie
Toto plemeno vzniklo koncem 16. století ve Francii. Jméno ,,basset''má původ ve francouzském bas, to znamená nízký. Tvar hlavy a vynikající čich ukazují na to, že plemeno vzniklo ze zakrslé mutace bladhaunda. Baset byl dovezen do Velké Británie teprve v druhé polovině 19. století. Jeden byl předveden na výstavě psů ve Wolverhamptonu roku 1875. Klub chovatelů basetů (Basset Hound Club) byl založen r. 1883. Královna Alexandra, choť Eduarda VII. , byla nadšenou chovatelkou a vystavovatelkou basetů. Jeden z jejich psů se stal vítězem Cruftovy výstavy v r. 1909.

Temperament
I když má baset smutný výraz, je to pes živý, družný a dobromyslný. Potřebuje mnoho pohybu a má rád procházky, při kterých může podle libosti prozkoumávat živé ploty a houštiny. Je-li přinucen k usedlému životu, má sklon k tloustnutí. Důsledkem jsou pak ve starším věku záněty kloubů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama