Bladhaund (Bloodhound)

6. července 2011 v 16:33 | Alena - převzato |  Plemena psů
Tento stopařský pes, známý jak ze skutečné, tak z románové kriminalistiky, je milý a společenský, ale odměřený. Jeho jméno (blood znamená krev) je možná odvozeno z obdivuhodných čichových schopností při hledání poraněné, krvácející zvěře, nebo snad připomíná úzké vztahy plemene k ,,modré krvi'' šlechty.
Výška
Pes 63 - 69 cm
Fena 58 - 63 cm

Historie
Tento smutně vyhlížející pes je nejstarší ze skupiny honičů a je to asi nejpůvodnější plemeno vůbec. Jeho původ můžeme sledovat do 8. století do Belgie, kde svatý Hubert, patron lovců, choval v Ardenském lese velkou smečku těchto psů. Ti později nesli jeho jméno. Stali se oblíbeným plemenem francouzských králů a Vilém Dobyvatel je roku 1066 dovezl do Anglie. Staletí trvající selektivní chov zušlechtil psa svatého Huberta na bladhaunda, jak ho známe dnes.

Temperament
Bladhaund je plachý, mírný, dosti vážný. Chytí-li stopu, není schopen věnovat pozornost ničemu jinému a neslyší ani hlas svého pána. Bladhaunti mohou být ale i milými domácími společníky a mají dobrá vztah k dětem. Potřebují však dosti prostoru a mnoho pohybu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama