Tvůrčí prázdniny

1. července 2011 v 11:07 | Alena |  Rady a tipy
Prázdniny jsou oddechovkou téměř pro všechny studenty. Tedy,pokud nepropadli a ted se musí složitě ,,drtit'' na to,co zanedbávali celý rok.
Uznávám,asi si každý nepředstavuje,že stráví prázdniny s papírem a tužkou a bude kreslit či malovat umělecká díla. Ale umění se netýká pouze této parkety. Tvůrčí schopnosti se dají využít například i pro hry. Váši malý sourozenci,nezapomínejte,že mají také prázdniny, se už po třech dnech prázdnin začínají nudit a dávají to docela nahlas najevo. Ale tentokrát to nemůžou zařídit ani maminky a ani tatínkové,protože jen v málokterém zaměstnání mají ten komfort,že mohou mít dva měsíce prázdnin na zotavení. A tak je to na Vás milý teenageři.
Pro děti ale nejsou vhodné žádné složité hry. Třeba takový Parlament by asi děti jen těžko pochopily. Ale proč si nezahrát něco jednoduchého a zábavného? Například balonkem a nebo šiškama se strefovat do kruho nebo mističky děti doslova pohltí. A pokud to půjde dětem lépe než Vám,uvidíte,že se do hry ,,zažerete'' stejně.
,,Namalujeme si prasátko''. Tak tahle věta děti baví jen zřídkakdy. Ale když to okořeníte nějakým peprným příběhem s princeznou pro holky a pro kluky příšerkama,rádi Vám namalují to,co po nich chcete. Ale malování samotné opravdu děti moc dlouho nebaví a Vás asi také ne,protože i Vy si své prasátko musíte namalovat. Jdete přeci příkladem. A tak to můžete oživit třeba tím,že si předem připravíte šablonky,které pro ratolesti připravíte. Můžete je ozdobit třeba šiškama a kůrou z lesa,kterou jste si před tím přinesli.
Doma jistě má každý svíčky a formičky na pečení. Potřebujeme k tomu noviny jako podklad. Na ně položíme formičku na Vánoční vykrajovánky a dovnitř můžeme dát kahánek a nebo jen provázek. a hurá,můžeme svíčkou kapat vosk. Tím si vytvoříte originální svíčku. Tato hra je ideální třeba na Černé hodinky,které určitě Vaše maminky a tatínkové dobře znají. Při ní se hrávali třeba stolní hry,říkaly se různé jazykolamy a vtipy a povídaly se příběhy.
Ale pamatujte na to,že jestli uděláte černou hodinku jednou,už jí budete muset dělat stále,protože je to pro děti jakési tajemno a to láká každěho.
Myslím,že své tvůrčí schopnosti,at to jsou dospělí,teenageři a nebo děti,všichni jí využijeme na plný úvazek.
Takže prázdniny na oddych? To nikoli...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cipela Cipela | Web | 1. července 2011 v 11:20 | Reagovat

Chceš vyhrát hodnotnou cenu a přitom nehnou ani skoro prstem. Přihlaš se do nově připravované show našeho blogu. Zapomeň na trapné žebrání o hlasy a využij naší šance, zdravím :)

Mimochodem tuhle řekněme "reklamu" klisně umaž, naše nabídka je dobrovolná. Nikoho nikam netlačíme :)ář

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama