Základní údaje o psu

1. července 2011 v 12:54 | Alena - převzato |  Plemena psů
Pes domácí,Canis familiaris,je nejpopulárnějším doma chovaným zvířetem na celém světě.V lidské společnosti zaujímá zcela zvláštní postavení. Vztah psa a člověka je vztahem dvou víceméně masožravých savců,kteří spoku sdílejí obydlí,potravu,přízen i nepřízen opočasí a osudu: navzájem se využívají,sváří i projevují si vzájemnou nákolnost : pracují spolu,hrají si a trpělivě se snášejí po tisíciletí. Dokonce ani kůň nezasáhl tak důvěrně do vývoje člověka.
Člověk používal psy nejrůznějším způsobem - jako strážce,průvodce,lovce,bojovníky,jako hubitele hlodavců,tažná zvířata i pro zahřívání nohou. Právě tak sloužil pes jako zdroj srsti či masa.
V současnosti je ve Velké Británii chováno asi šest milionů psů,ve Spojených státech amerických nejméně padesát milionů.
Ačkoli jejich velikost a exteriér jsou velmi variabilní, mají všichni psi v podstatě týž tvar, který se příliš neliší od vzhledu jejich předků. Jsou to tvární a přizpůsobivý tvorové a nebyl důvod,aby je proces vývoje příliš měnil.
Počet různých plemen dovoluje,abyste si vybrali právě to pravé podle svého vkusu,tělesné kondice, bydlení nebo peněženky. A ať si vyberete kterékoli, velkého či malého psa, psa s rodokmenem či křížence, psa urostlého nebo psa na klín, můžete si být jisti, že budete-li se o něj moudře a pečlivě starat, stokrát se Vám za Vaši péči odvděčí družností a nákolností. Dokonce se může stát Vaším nejlepším přítelem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama