Ametyst

1. března 2012 v 8:11 | Alena |  Kameny a jejich léčivá moc
Barva: Od fialové po levandulovou
Vlastnosti: Ametyst má v sobě obrovskou ochrannou sílu a vysoce spirituální vibrace. Brání totiž svého nositele před psychyckými útoky, které proměnuje v posilujíví lásku. Podporuje uvědomění si všech souvislostí a zabranuje opilosti a přehnané tělesné náruživosti (dříve je nosily ženy kvůli své cudnosti). Je to kámen,který otevírá bránu do jiné reality. Blahodárně působí na mysl, kterou dokáže uklidnit i povzbudit je-li to třeba. Při meditaci odvrací myšlenky k hlubšímu poznání, takže je to více než vhodný veditační pomocník. Tento kámen nám přináší lepší soustředění, nové nápady a inspiraci, ale také rozhodnost. Je dobrý při nespavosti a při nočních můrách. Zlepšuje pamět i motivaci a co více, pomáhá nám pochopit naše sny. Ten, kdo Ametyst bude v noci při spánku držet v ruce bude mit ze snů rozhodně nevšední zážitek. Zvládne také zahnat strach, vstek, obavy i zlobu, potlačuje smutek a lítost. Pomáhá také vyrovnat se se ztrátou (např. blízkého člověka). Je to vhodný kamínek pro meditaci a věštění, protože povzbuzuje a pomáhá otevřít třetí oko, když si ho přiložíte na střed vašeho čela.

Léčebné využití:Zvyšuje produkci hormonů, vyladuje systém žláz a metabolismu, posiluje vylučovací orgány (tedy pročištuje naše tělo) a imunitní systém. Je to skvělý čistič krve (vhodný pro diabetiky) a také ,,čistič hlavy'', která je leckdy přeplněná až k prasknutí. Zmenšuje podlitiny po přiložení a léčí rány, otoky a pomáhá při poruchách sluchu (pomáhá lidem opět naslouchat světu a to, před čím se skryli hluchotou se snaží vyřešit). Léčí také nerovnováhu žaludečního a dýchacího systému (dusno v okolí) a je skvělým pomocníkem na stres. Odstranuje parazity a napomáhá lepšímu vztřebávání vodydo těla. Poslouží lidem, kteří na tomto světě nějak umírají, aby došli ke svému vnitřnímu klidu.

Nepoužívat! Jelikož je to kámen posilující mysl, rozhodně není vhodný pro lidi s paranoiou a už vůbec né schizofrenií. Už takhle jim mozek funguje na plné obrátky a tohle by je dohnalo k zhoubě ještě větší.

Umístění: Můžeme ho umístit kamkoliv na těle, Ametyst se o problém už postará (samozřejmě, pokud se nebudeme bránit). Pokud máme nějak tvarovaný Ametyst, měli bychom vědět, že hrot od nás energii odebírá a naopak. Tak to funguje u všech kamenů. Je dobré tento kamínek stále nosti na srdci (pokud možno nezdrátovaný). Na slinci Ametyst bledne.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama