Hematit

5. března 2012 v 20:48 | Alena |  Kameny a jejich léčivá moc
Barva: Stříbrný, červený
Vzhled: Podobá se lidskému mozku. Červený nebo šedý, po vyleštění krásně lesklý. Těžký. Ve všech možných velikostech.

Vlastnosti: Je zvláště účinný při uzemněnía slouží jako ochranný kámen. Uvádí do rovnováhy mysl, tělo i ducha. Při cestách mimo tělo chrání duši a vede jí zpátky do hmotného těla. Hematit v sobě nese velice silný element jang a zajištuje rovnováhu meridiánů, čímž napravuje nevyváženost prvku jin. Brání vstupovat negativním energiím do naší aury. Nastoluje tím klid, mír a harmonii.
Blahodárně působí zvláště v situacích spojených s právem a zákony. Pomáhá plachým ženám, zvyšuje sebevědomí a schopnost přežít. Dodává větší vůli k životu a rozvýjí spolehlivost. Odstranuje omezení, která si jeho majitel v minulosti stanovil a napomáhá rozvoji osobnosti. Dobře asistuje při překonávání návyků a nutkání. Pomáhá při boji s přejídáním, kouřením atd... Pomáhá nám najít naše chybná rozhodnutí a pomáhá nám je příjmout jako poučku do budoucna, představuje dobrou motivaci, pomůže nám zaměřit se na cíl.
Zlepšuje soustředění, pamět a přispívá ke zrodu nových nápadů. Je moc užitečný při studiu matematiky a technických předmětů. Je velice silně spojen s krví a posiluje a reguluje tvorbu krve. Dokáže z těla vyhnat horečku.

Léčebné využití: Léčí oběhové problémy a nemoci krve (anemii...). Podporuje činnost ledvin při čištění krve a současně pomáhá regenerovat jejich tkán. Podněcuje ukládání krvinek a tvorbu železa. Léčí křeče v nohou, zahání úzkost a nespavost. Pomáhá rovnat záda a příznivě působí při zlomeninách. Lze jej používat i jako elixír při horečkách.

Umístění: Pro snažší manipulaci přiložit na horní konec páteře. K utišení bolesti či léčbě jej stačí přidržet nebo položit na libovolném místě. Neměl by se používat při zánětu a není dobré jej používat delší dobu stejně jako všechny černé nebo tmavé kameny. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Léčí kameny?

Ano, rozhodně 33.3% (4)
Možná 41.7% (5)
Hloupost 25% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama