Záhněda

7. března 2012 v 15:03 | Alena - Kameny od A do Z (Judy Hallová) |  Kameny a jejich léčivá moc
Barva: Nahnědlá až hnědá, někdy skoro žlutá
Vzhled: Průsvitné podlouhlé zašpičatělé krystaly s temnými konci všech velikostí. (Pozor, velice temné krystaly mohou být uměle ozářeny a nejsou průhledné.)

Další vlastnosti: Jeden z nejúčinnějších uzemnovacích a ukotvovacích kamenů. Během meditace umí zvyšovat vibrace. Jde o ochranný kámen se silnám napojením na zemskou a základní čakru. Svému majiteli předává starost o životní prostředí a ekologické řešení. Vynikající prostředek proti stresu. Pomáhá s klidem a vyrovnaností překonávat obtížné situace. Dodává sílu při rozhodování.
Zahání geopatogení stres, pohlcuje elektromagnetický smog a napomáhá k vylučování a detoxikaci ve všech úrovních. Přináší pozitivní vibrace, které vyplní okolní prostor. Záhněda nás učí, jak se rozloučit se vším, co již neslouží svému účelu.
Duševně přináší úlevu od strachu, rozhání deprese a navozuje stav emocionálního klidu. Potlačuje sklon k sebevraždě a rozpolcenost způsobenou životem v současné inkarnaci. Napomáhá příjmout fyzické tělo a jeho sexuální povahu. Zvyšuje možnou sílu a pročištuje základní čakru., díky čemuž se mohou vášen i touha přirozeně rozvíjet. Potlačuje noční můry a ojasnuje význam snů. Pokud se dostane do kontaktu s negativními city, dokáže je citlivě a jemně rozehnat.
Lze jej použít při věštění z koule, kdy lze získat jasný vhled do nitra věcí a současně zahnat strach. Kámen likviduje střety protikladů, zvyšuje soustředěnost a potlačuje komunikační problémy. Umožnuje přechod vědomí mezi hladinami alfa a beta a pomáhá očistě mysli pro meditaci.
Působí dobře při léčbě s radioaktivitou nebo chemoterapií. S pomoví záhnědy lze dosáhnout odolnosti vůči stresu. Přináší úlevu od bolesti. Pokud se hrot učinkující záhnědy obrátí při léčbě do těla, předejde se během léčivého procesu projevům původní přechodné krize.

Léčebné využití: Je zvláště účinná při léčení břicha, kyčlí a nohou. Přináší úlevu od bolesti - včetně od bolesti hlavy - a prospívá rozmnožovacím orgánům, svalům, nervové tkáni a srdci. Záhněda potlačuje křeče, posiluje záda a zvyšuje odolnost nervové soustavy. Jedná se o kámen, který napomáhá ukládání minerálů a reguluje rovnováhu tekutin v těle.

Umístění: Lze umístit kdekoli, zejména na základní čakře. K dalším vhodným použitím patří uložení pod polštář, u telefonu nebo na liniích geopatogenních poruch. Noste ji po delší dobu jako přívěsek. Pro potlačení stresu vezměte do každé ruky jeden kámen a na chvíli se v klidu a v tichosti posadte. Můžete jej také použít na postižené místo, a zahnat tak bolest. Hrot krystalu otočte od těla, čímž z něj odvedete negativní energii. Pokud namíříte hrot k tělu, bude mu kámen energii naopak dodávat.

Toto je ozářená záhněda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Léčí kameny?

Ano, rozhodně 33.3% (4)
Možná 41.7% (5)
Hloupost 25% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama